Каталог професій

Категорії
Авіація та космонавтика
Автомайстри, водії, експедитори

HR
Коуч
Специфіка роботи
Особисті якості
Зарплата і перспективи
Додатково
Коуч
Працює в основному з бізнесменами: директорами компаній та начальниками відділів. Мета коуча - підвести клієнта до самостійного вирішення психологічної проблеми в стислі терміни: налагодити стосунки з підлеглими та партнерами по бізнесу, навчитися грамотно розподіляти робочий час, позбутися страху публічних виступів.
СПЕЦИФІКА РОБОТИ КОУЧА
Коуч не дає готових рекомендацій: як і що робити. Навпаки. Його мета - підвести клієнта до самостійного вирішення проблеми. Інструменти в роботі - конструктивний діалог, нейролінгвістичне програмування, психодрама, методи когнітивної психології, навіть гіпноз. Клієнт повинен подивитися на себе, на світ іншими очима.

У середньому термін контракту коуча з клієнтом - 6 місяців. Графік робіт обговорюється індивідуально. Бесіди від 10 хвилин до 2-х - 3-х годин. Є навіть формат телефонного сеансу, який триває в середньому 30 хвилин.

РОБОТА ДЛЯ КОУЧА:

Консалтингові компанії, приватна практика.
ОСОБИСТІ ЯКОСТІ
Комунікабельність, делікатність, уміння зберігати секрети
ЗАРПЛАТА І ПЕРСПЕКТИВИ ПРОФЕСІЇ КОУЧА:
Коуч-новичку платять в районі 70 доларів за годину. У відомих консалтингових агентствах спеціаліст з досвідом роботи не менше 5 років може розраховувати на 200 $в час. Сума залежить і від складності «проекту». Консультації з топ-менеджменту - дорожче.
За коучингом майбутнє. Це розуміють всі компанії та навчальні центри, які у свої програми включають навчання на коуча.
Менеджер по роботі
з персоналом

Специфіка роботи
Особисті якості
Зарплата і перспективи
Додатково
Менеджер по роботі з персоналом
Сьогоднішні менеджери по персоналу, або HR-менеджери, прототип тих, кого в радянські часи називали кадровиками. Вони вели особисті справи, писали посадові інструкції, видавали пропуску.

HR-відділ є практично в кожній організації, що поважає себе. Тут працюють менеджери по персоналу різної спеціалізації: ті, хто набирає співробітників в компанію, навчають їх, мотивують і розвивають професійний потенціал.

Менеджер по персоналу - це стратег. Він повинен знайти спосіб, щоб кожен співробітник працював максимально ефективно. Головне результат, а щоб його отримати, потрібна серйозна мотивація. Як її добитися і пояснити працівникам, чого від них чекають - це і є завданням менеджера по персоналу. Для цього він сам повинен вникнути в суть інновації і стратегію своєї компанії.

Окрім цього, HR-фахівці стежать за рівнем кваліфікації штатних працівників компанії і сприяють зростанню їх професіоналізму. Для чого застосовуються різні тести, тренінги і учбові програми.
СПЕЦИФІКА РОБОТИ МЕНЕДЖЕРОМ З ПЕРСОНАЛУ:
Плюси професії:

 • До служби персоналу поступово почали ставитися як до важливої: в найбільших компаніях з'являються HR-директора в ранзі віце-президентів і членів ради директорів,
 • 80% успіху компанії залежить від діяльності HR-менеджерів,
 • Досить різноманітна і різнопланова робота,
 • У людей цієї професії завжди є робота.

Мінуси професії:
 • Необхідність повідомляти кандидату, що його кандидатура не пройшла конкурсний відбір або що компанія більше не потребує його послуг,
 • Високий ступінь відповідальності за роботу з людським ресурсом, тому, що саме від правильності вибору HR-менеджера залежить подальший успіх компанії,
 • Відсутність математичної і бізнес-підготовки для створення процедур в області оплати та атестації персоналу.

РОБОТА ДЛЯ МЕНЕДЖЕРА З ПЕРСОНАЛУ:

Практично в будь-якій компанії, штат якої перевищує 150 чоловік, існує посада менеджера з персоналу. У деяких великих компаніях відділ з персоналу складається з 10-15 співробітників.
ОСОБИСТІ ЯКОСТІ
Для професійного менеджера по персоналу важливі такі якості, як працездатність і впевненість у собі. Часто їм доводиться приймати рішення, відповідальність за які вони несуть на самостійно.

HR-менеджер повинен бути людиною комунікабельною і позитивно налаштованою по відношенню до співрозмовника.
ЗАРПЛАТА І ПЕРСПЕКТИВИ ПРОФЕСІЇ МЕНЕДЖЕРА З ПЕРСОНАЛУ:
Чим професійніше і досвідченіше HR-менеджер, тим солідніші і більші компанії відзначаються в його трудовій книжці. Якщо дозволяє штат організації, можна претендувати на посаду начальника відділу з персоналу.
Менеджер по персоналу - одна з найбільш цікавих офісних спеціальностей. Трохи психології, трохи комунікабельності, трішки терпіння і дуже багато роботи над собою - в результаті ви станете відмінним HR-фахівцем.
Рекрутер
Специфіка роботи
Особисті якості
Зарплата і перспективи
Додатково
Рекрутер
Головне завдання рекрутера - підібрати для клієнта необхідного співробітника. При цьому потрібно, по-перше, зорієнтувати замовника (допомогти йому визначити, наскільки його запити відповідають ринковій ситуації), по-друге, знайти кандидата, оцінити його можливості та професіоналізм і, нарешті, допомогти клієнту зробити правильний вибір і прийняти на роботу людину, який стане цінним співробітником компанії на довгий час.
СПЕЦИФІКА РОБОТИ РЕКРУТЕРОМ:
Заробітна плата у початківця рекрутера невисока. Зате через півроку-рік роботи зарплата може відразу підскочити на 30%, а успішні співробітники отримують до 100% щомісячної надбавки до зарплати за перевиконання плану.

РОБОТА ДЛЯ РЕКРУТЕРА:

Великі організації, кадрові агентства та ін.
ОСОБИСТІ ЯКОСТІ
Успішному рекрутеру необхідні:
 • величезний запас оптимізму і почуття гумору
 • стресостійкість та комунікабельність
 • інтуїція - іноді потрібного кандидата можна вгадати
 • знання англійської мови (як мінімум) для переговорів з іноземними клієнтами або для перевірки рівня мовної підготовки у здобувачів

ЗАРПЛАТА І ПЕРСПЕКТИВИ ПРОФЕСІЇ РЕКРУТЕРА:
Зарплата рекрутера-стажиста - до $700. Приблизно через рік можна зайняти посаду консультанта, а дохід збільшиться до $1000-1500.

Далі кар'єра може розвиватися за трьома напрямками: зростання всередині компанії (менеджер, директор, партнер), робота в службі підбору персоналу будь-якої компанії (краще західної), відкриття власного бізнесу.
Рекрутер - вища сходинка розвитку фахівця кадрового справи - кадровика, менеджера по персоналу, психолога. Жоден ВУЗ України не готує рекрутерів - це професія, знання з якої напрацьовуються під час практики та бізнес-навчання.
Хедхантер
Специфіка роботи
Особисті якості
Зарплата і перспективи
Додатково
Хедхантер
Хедхантер (або просто Хантер) займається пошуком і переманювання в компанію замовника топ-менеджерів і керівників вищої ланки. Вони можуть знайти будь-якого цінного фахівця, переконати його піти з фірми-конкурента і закрити позицію.
СПЕЦИФІКА РОБОТИ ХЕДХАНТЕРОМ:
На відміну від рекрутерів, що обирають підходящого кандидата з великого числа претендентів, хедхантери шукають людей, не зацікавлених у зміні роботи, добре заробляючих і цілком успішних. Таких фахівців звичайними способами не зачепити. І хедхантеру доводиться проявляти чудеса хитрості, використовуючи майже шпигунські методи роботи.

РОБОТА ДЛЯ ХЕДХАНТЕРА:

Спеціалізовані хедхантінгові компанії.
ОСОБИСТІ ЯКОСТІ
 • стресостійкість
 • переконлива мова
 • впевненість в собі

ЗАРПЛАТА І ПЕРСПЕКТИВИ ПРОФЕСІЇ ХЕДХАНТЕРА:
Основних кар'єрних ступенів всього дві: консультант і партнер. Подальше кар'єрне зростання вимірюється не назвою посади, а досвідом та рівнем зарплати.

Заробіток хедхантерів складається з окладу (досить високого) і відсотків від річного доходу знайденого кандидата. З огляду на те, що генеральні директори провідних компаній можуть отримувати $300-500 тис. на рік, то відсоток від цих цифр складають дуже непогану суму.
Хедхантинг - це професія заходу, яка поступово перебралася і в Україну. Багато кадрових агентств без підстав включають в свій список послуг хедхантинг, але на справі дуже рідко український спосіб переманювання співробітників дійсно є хедхантингом.

IT
IT-фахівці
 • ERP-програміст
 • HTML-верстальник
 • Web-дизайнер
 • Web-програміст
 • Адміністратор бази даних
 • Адміністратор сайту
 • Аналітик
 • Консультант по ERP-системі
 • Контент-менеджер
 • Менеджер інтернет-проектів
 • Програміст
 • Програміст 1С
 • Редактор сайту
 • Системний адміністратор
 • Системний аналітик
 • Сценарист комп'ютерних ігор
 • Тестувальник ПЗ
 • Технічний редактор
 • Фахівець з інформаційної безпеки
До списку категорій
ERP-програміст
Специфіка роботи
Особисті якості
Зарплата і перспективи
Додатково
ERP-програміст
ERP (Enterprise Resource Planning) це комплекс додатків, що дозволяють створити єдину автоматизовану систему управління підприємством (або її ключовими бізнес-процессами). Вона включає набір підсистем, пов'язаних з діяльністю компанії: фінанси (бухгалтерський і податковий облік і звітність, бюджетування і т.п.), виробництво, управління кадрами, маркетинг і продажі (CRM) та інші.

ERP-система дозволяє досягти узгодженої роботи різних підрозділів підприємства, знижуючи при цьому адміністративні витрати. Останнім часом необхідність впровадження ERP-систем усвідомлює все більша кількість підприємств. А значить, росте і попит на фахівців цієї області. Робота в компаніях-інтеграторах, обіцяє співробітникам значні перспективи в плані кар'єрного і фінансового зростання.

А тому багато сьогоднішніх випускників технічних вузів готові відмовитися від роботи за фахом і почати кар'єру з посади стажиста в компаніях-інтеграторах.

Сферу ERP-технологій неможливо вивчити по книгах або інститутських курсах на такому рівні, щоб вступати в який-небудь реальний проект, а фахівців на ринку недостатньо. Часто компаніям, що займаються впровадженням ERP-систем, потрібна людина, що бажає розвиватися в цій області, але не володіє належним досвідом участі в реальних проектах. Якщо ви вчилися або тільки закінчуєте технічний вуз, маєте відношення до програмування і здібності до логічного мислення, то вам буде близька посада ERP-програміста.

Такі фахівці відповідають за технічну сторону реалізації проекту: написання коду, стабільність роботи програми і ін.
СПЕЦИФІКА РОБОТИ ERP-ПРОГРАМІСТОМ:
Плюси професії:
 • Роботодавець надає навчання та досвід роботи під своїм брендом,
 • Досвід роботи обчислюється завершеними проектами (якщо проект впроваджується швидко),
 • Динамічне зростання оплати праці, що відповідає рівню компетентності та обов'язків у проекті,
 • Затребуваність на ринку праці,
 • При настроюванні кожної наступної системи фахівець отримує масу нової корисної інформації.
Мінуси професії:
 • На початковому етапі невисока заробітна плата,
 • Досвід роботи обчислюється завершеними проектами (якщо проект триває довго),
 • Занадто багато часу проводиш з одним продуктом,
 • Не факт, що досвід роботи з однією ERP-системою буде цінуватися в іншого ІТ-інтегратора, який працює з іншого ERP-системою.

РОБОТА ДЛЯ ERP-ПРОГРАМІСТА:
Системні інтегратори, компанії ІТ-консалтинга (впровадження), ІТ-відділ підприємств, у яких вже встановлена ЕРП-система (підтримка).
ОСОБИСТІ ЯКОСТІ
ERP-програміст повинен володіти всіма якостями, притаманними класичному програмісту:
 • терпіння і витримка в процесі розробки та налагодження програми;
 • вміння швидко адаптуватися до нового;
 • об'єктивно оцінювати можливості технологій та їх використання в кожному конкретному випадку.
ЗАРПЛАТА І ПЕРСПЕКТИВИ ПРОФЕСІЇ ERP-ПРОГРАМІСТА:
Після завершення трьох-чотирьох проектів, програміст зазвичай стає або провідним розробником (архітектором), або перекваліфіковується в консультанта.
Обов'язково мати вищу технічну освіту (комп'ютери і програмування), добре знати базові мови програмування, бази даних. Наприклад, якщо ви хочете влаштуватися стажистом за системою Navision, то плюсом буде знання мови Паскаль, серверних продуктів від Microsoft (для подальшої спеціалізації по адмініструванню). Якщо по Axapta, то необхідно знати основи Java, С++.

Важливо мати уявлення, що таке ERP-системи, а краще - вже бути знайомим з однією з них. Скажімо, якщо ви знаєте 1C, то перейти на Navision не складе труднощів.

Крім володіння програмуванням потрібно розуміти бізнес-логіку. Наприклад, якщо ви програмуєте модуль Фінанси, то без основ бухгалтерського обліку вам не обійтися.

А
Навчання ніколи не вичерпує розум.
Леонардо да Вінчі
Запишись на профорієнтацію
натискаючи "Відправити заявку", Ви погоджуєтесь на обробку персональних даних
Контакти

Навчальний центр "ЯвКурсі"
0 (800) 300 119

01001, м. Київ,
вул. Михайлівська, 14 (вхід із двору)

Найближча станція метро
"Майдан Незалежності"
(140 м)